روش های مقابله با شوهری که مشکلات عصبی جدی دارد

 

رفتار با همسر عصبانی کار چندان ساده ای نیست به خصوص زمانی که قصد آرام کردن او را داشته باشید ؛ مردان بیشتر کلامی هستند و به همین دلیل بایستی اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند اما زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می دارند و با گریستن آن را بروز می دهند.

 

زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه

 

زئج متاهل، شوهر، همسر، عصبانی،صبر،بی احترامی،رژیم غذایی،همدردی، خانواده ایرانی، عشاق موفق

 

درمورد یک زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود به این دلیل که همسرش نزدیکترین فرد به اوست . در این بخش ما حرف های درگوشی را با برخی خانم ها مطرح می کنیم تا در جهت رفع مشکلات رفتاری و آرام کردن همسر عصبانی خود پیش بروند.
 

برای آرام کردن همسر عصبی و عصبانی خود باید:روی آتش بنزین نریزید

عصبانیت یک ویژگی مهم دارد و آن هم این است که موقتی است بنابراین به او اجازه دهید خودش خشمگین شود و بداند که عاقبت آرام خواهد شد.اگر آتش بیشتری روی آتش قرار دهید، ممکن است چند ساعت یا حتی بیشتر از حد معمول طول بکشد. به خاطر داشته باشید که عصبانیت او از بین خواهد رفت، اما چیزی که شما به هم می گویید در هنگام بحث در لحظه عصبانیت ممکن است جای زخمی را برای همیشه بگذارد.
 

صبر کنید تا او آرام شود:

زمانی که منطقی شد، خشم خود را بیان کنید. تعجب نکنید که شوهر شما هنوز عصبانی است، حتی وقتی همه چیز مطابق میل او باشد.درک کنید که بدن یک سیستم انرژی است و زمان می برد تا انرژی حل شود و پایان یابد. معمولاً حداقل 20 دقیقه طول می کشد تا اثر آدرنالین کاهش یابد.وقتی او خونسرد و آرام شد، رفتار نامعقولش را بررسی کنید.
 

مرزهای خود را مشخص کنید:

آن ها را تنظیم کنید و طبق آن ها عمل کنید. بزرگ ترین اشتباهی که از دیگران می بینم این است که آن ها به روشنی آنچه را که مایل به تحملش نیستند را معین و تعریف نمی کنند.تعیین مرزها و شناختن آن ها یکی از موثرترین روش های مدیریت عصبانیت در خانه است.
 

نبرد خودتان را انتخاب کنید:

بزرگ ترین ژنرال ها می دانند که تنها در جنگ هایی می توانند پیروز شوند که در آنها مبارزه می کنند. آن ها منابع خود را در مورد آنچه که نمی توانند، تلف نمی کنند. هرچه کمتر در مبارزه ها شرکت کنید، قدرتمندتر خواهید شد.
 

بی احترامی را تحمل نکنید:

این به خصوص به سمت دیدگاه تحقیر آمیز می رود. این برای او سازنده نیست، چه برسد به شما. از دیدگاه مردان یک مرد تنها زمانی که می تواند با یک زن بد رفتاری کند که کسی رفتار او را به چالش نکشد.اگر او بداند که می تواند این کار را انجام دهد و مشکلی نیست، به شما چیزهای بدتری خواهد گفت.
این کار کثیفی است و ممکن است کمی زننده به نظر برسد، اما همان طور که پیرمرد می گفت:" زمانی که فریبم دادی، شرم بر تو باد.
اگر دو بار فریبم دادی، شرم بر من باد" پس اگر شوهرتان بیش از یک بار با شما بدرفتاری کرد، این با شما خواهد بود که جلوی او را بگیرید.
اگر سو استفاده را بارها و بارها انجام داد و کاری نکردید، یعنی به او این اجازه را دادید که باور کند کار بسیار خوبی انجام می دهد. لطفاً این را تحمل نکنید:مرزهای خود را تنظیم کنید.

 

در زمان لازم معذرت خواهی کنید:

"معذرت می خواهم"، این یکی از این تاکتیک های حس مشترکی است که حتی در اینجا هم مضحک است. اگر به طور واضح نقشی در افزایش درگیری ایفا کرده اید، پس به سادگی مسئولیت آن را برعهده بگیرید و بگویید:" بسیار متاسفم" ، هیچ چیز یک قلب خشمگین را مانند یک معذرت خواهی صادقانه صاف نمی کند. با این حال، حتما صادق باشید.
 

حواستان به رژیم غذایی همسرتان باشد :شوهر شما چه می خورد؟

خوردن غذاهای هله هوله اش خیلی زیاد است؟ اهمیت رژیم غذایی خوب برای سلامت روانی خوب مهم است. "ما همان چیزی هستیم که می خوریم" این جمله واقعاً در اینجا صادق است. اگر او غذاهای کم ارزش مغذی مانند غذاهای سرخ شده، فرآوری شده، چرب، و شیرین شده، را می خورد پس تعجبی ندارد که مغز او آتش گرفته باشد.یک رژیم غذایی فاسد به خصوص سلامت شکم را ضعیف می کند که می تواند هر فرد را دیوانه کند.
 

برای یک راه حل سریع:

یک ماهی تن نیمه پخته، غذاهای سالم و تازه را به وعده های خود اضافه کنید، و گوشت قرمز را با ماهی و ماکیان، سبزیجات آب میوه و میوه های محلی جایگزین کنید، همچنین کمی مکمل های خوبی مانند ویتامین B، ویتامین C، امگا 3، را مصرف کنید. حالت روحی و عصبانیت به طور چشمگیری بهتر می شوند.
اگر هیچ چیزی جواب نداد، می توانید در برخی از کلاس های مدیریت خشم شرکت کنیداز طرف دیگر ممکن است دچار اختلال عصبانیت و یا برخی شرایط مربوط به مغز باشد که باید توسط فرد حرفه ای مورد توجه قرار گیرد.
باید او را متقاعد کنید که از یک متخصص بهداشت روانی به دنبال کمک باشد.

 

در پاسخ به عصبانیتش عصبانی نشوید:

عصبانی شدن در واکنش به عصبانیت او عاقلانه نیست.اگر شما حمله کلامی او را تحمل میکنید و آرام هستید، احتمالا از رفتارش خجالت زده خواهد شد و به این فکر می کند که آن را تصحیح کند، و به شما احترام بیشتری بگذارد.
 

تامل کلید مهمی است:

برخی از فلسفه های شرقی، خشم را در عمق بررسی کرده اند و به ما توصیه می کنند که روش توسعه آگاهی را دنبال کرده و از واکنش های ناخودآگاه نسبت به خشم جلوگیری کنیم.آن ها توصیه می کنند که نگاهی بهتر به این که چرا آن فرد عصبانی است، به دست آورید.
اگر دیدید که مسئولیت عصبانی شدن فرد را دارید، قبول خواهید کرد که سو رفتار شما به خشم و عصبانیت آن ها کمک می کند و باعث عصبانیت او می شود.اگر شما مقصر نیستید پس می توانید بفهمید که چرا این فرد رفتار شما را بد تعبیر کرده است سپس می توانید راهی برای کمک به او پیدا کنید تا انگیزه های واقعی شما را درک کند. با انجام این کار، شما پاک خواهید ماند."

 

بدانید چه موقع باید بروید:

اگر او این کار را از شما درخواست کرد، باید تصمیم سختی بگیرید.اگر شوهرتان زندگی شما را بیش از حد بد کرده، و او آن کسی نیست که با او ازدواج کرده اید، یا شما با او اصلا شاد نیستید، پس باید انتخاب سختی را انجام دهید.
بررسی وضعیتتان و فکر کردن در مورد اینکه آیا شما در رابطه (با در نظر گرفتن دلبستگی عاطفی، بچه ها، دارایی و غیره) و اینکه به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستید (دوباره با توجه به تمام عوامل مهم) به خاطر داشته باشید، یک رابطه بد و توهین آمیز به نفع هیچ کس نیست. زمانی که عصبانیت زیادی در خانه وجود دارد، همه از آن رنج می برند، خودتان، شوهرتان، بچه ها، حتی حیوانات خانگی تان.

 

شفقت و مهربانی حیاتی است:

اگر شما چراغ صبر و شفقت در خانه هستید، می توانید شوهرتان را قانع کنید که تنها دلسوزی نسبت به یکدیگر باعث حفظ رابطه تان می شود.شفقت، اکسیر حیات است که همه زخم ها را التیام می بخشد و همه ارواح را به قله های جدید می برد برای آن تلاش کنید. تصمیم درست را برای خودتان و شوهرتان بگیرید و همیشه به یاد داشته باشید که عاشقش هستید.
 

احساسات همسرتان را در نظر بگیرید:

خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید "من می دانم عصبانی هستی" این بیان به او اطمینان می دهد که شما درک مناسبی از او دارید و همین موجب می شود تا موضوع بزودی حل می شود. اینکه او احساس کند هنگام تنش فکری تنها نیست برایش قوت قلب بزرگی است.
 

با همسرتان همدردی کنید:

چنانچه شما هم عصبانی هستید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحتید این احساس خود را حتما به زبان آورید به این دلیل که اگر او بداند که همسرش احساسات واقعی اش را مخفی و انکار کرده خشم اش بیشتر می شود.
 

انتقاد کنید، اما درست و اصولی:

تفکر انتقادی صحیح مهارتی است که اینجا کاربرد بسیار دارد. انتقاد بجا، به موقع و به اندازه می تواند به بهبود روابط بین شما ختم شود. فراموش نکنید که انتقاد سالم را بایستی در شرایطی که او سرحال و شاداب است عنوان کنید و درکنار صحبت در مورد نکات مثبت شخصیتش، نکته مورد نظرتان را هم به او بگویید.

سبد خرید