بعد از خیانت برای حفظ زندگی مشترکمان چه کنیم؟

مدیریت بحران بعد از خیانت همسر

 

برای بسیاری از افراد این موضوع سوال است که بعد از خیانت برای حفظ زندگی مشترک چه باید کنیم؟ در ادامه از روش هایی مناسب برای حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت آگاه می شوید.

 

زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه

 

خیانت، رابطه جنسی، احساسات،زندگی زناشویی، رابطه نامشروع،خانواده ایرانی، عشاق موفق

 

خیانت یکی از موضوعات بسیار دردناک در زندگی زناشویی است که به دلایل مختلفی رخ می دهد و تیشه به ریشه پیمان مقدس زناشویی می زند. اما زندگی زناشویی بسیار مقدس است و باید بعد از دیدن خیانت از سوی همسر مدتی دست نگه دارید و همه چیز را فدا نکنید بخصوص هنگامی که صاحب فرزند هستید چرا که شرایط بازگشت هم وجود دارد. 

اگر شما به تازگی پی بردید که همسرتان به شما خیانت کرده فوراً اقدام به طلاق و جدایی نکنید و بهتر است قبل از این اقدامات این بخش را مطالعه فرمایید تا بتوانید با راهنمایی های مشاوران خانواده زندگیتان را حفظ کنید.

 

مدیریت بحران بعد از برملا شدن یک رابطه نامشروع

برخی از افراد هنگام روبرو شدن با خیانت همسرشان دچار افسردگی ، مشکلات خواب ، استرس و مختل شدن کارهای روزانه شان می شوند . این افراد درباره برقراری رابطه جنسی همسرشان با افراد دیگر نیز کنجکاوی می کنند و وضع روح و روانشان کاملا به هم می ریزد و دچار اضطراب و افسردگی می شوند و واکنش های افراطی به کشف خیانت همسرشان نشان می دهند. لازم است در این مواقع احساسات خود را کنترل کنید تا بتوانید به زندگی خود بازگردید.
 

برقراری امنیت دوباره در رابطه بعد از خیانت همسر

اگر متوجه خیانت همسرتان شده اید و می خواهید با او به زندگی ادامه دهید اول باید اطمینان حاصل کنید که او دیگر قطع ارتباط کرده است و رابطه نامشروع ندارد . برای اطمینان حاصل نمودن از این امر فرد خیانتکار باید کارهای روزمره اش را تغییر دهد به طور مثال اگر خیانت در محیط کار صورت گرفته به فکر تغییر شغل و یا واحد کاریش باشد . فرد خیانتکار باید صحبتهای همسرش را بشنود و درد و خشمی که به او القا نموده است را بپذیرد .
 

کشف رابطه نامشروع

داشتن روابط نامشروع نوعی فریب همسر است و فرد خطا کار ترجیح می دهد همسرش این مسئله را به سادگی فراموش کند.

یکی از روش های بسیار مفید، روش بیان عاطفی کنترل شده است که عبارت است از این که زوج آشفته در شرایط کنترل شده خاصی احساساتش را بیان کند . فرد خیانت دیده باید به بیان مکرر عواطف، بدون هیچ تقویتی بپردازد. خیلی از افراد هنگامی که به موضوع خیانت همسرشان فکر می کنند این افکار را متوقف می سازند و سر خود را با دیدن تلویزیون، یا انجام دادن کاری ، یا عصبانی شدن از همسرشان ، یا شروع کردن یک بحث، از موضوع پرت می کنند اما این فرار احساسات را تقویت می کند بنابراین بهتر است در این مواقع احساسات خود را بیان کنید و آن ها را سازماندهی نمایید.

 

بعد از خیانت همسر به تردید پایان دهید 

هر سوالی که دوست دارید از او بپرسید. او باید به سوالات تان پاسخ دهد و اشتباهات خود را بپذیرد و دست از پنهان کردن حقیقت بردارد.
 

بعد از خیانت همسر به خانواده تان چیزی نگویید

اگر تصمیم گرفته اید این زندگی را حفظ کنید ، دیگران را از خیانت همسرتان مطلع نسازید زیرا این کار، می تواند قضاوت شان را تا مدت ها نسبت به همسرتان تغییر دهد و زندگی شما را با چالش های بیشتری روبه رو کند.
 

برقراری مجدد رابطه درست بعد از خیانت همسر

گاهی اوقات زوجین یکدیگر را بخشیده اند اما احساس می کنند که رابطه شان ، آن چیزی نیست که آن ها دوست دارند. آن ها باید از رابطه خود درس بگیرند تا بتوانند با مشکلات کمتری وارد رابطه بعدی شوند.

در برخی از موارد روابط نامشروع به علت مشکلات زناشویی مانند تعامل ضعیف، رابطه جنسی ضعیف و کمبود هیجان و علاقه در رابطه، اتفاق می افتد . پس بهتر است بعد از خیانت این مشکلات را رفع کنیم و جذابیت رابطه جنسی خود را تقویت نماییم.

 

نقص های خودتان را نیز ببینید

در رابطه ای که در آن خیانت رخ داده باید منصفانه رفتار کنیم و تنها فرد خیانتکار را مقصر ندانیم، بلکه باید نواقصی را در خود بیابیم که باعث بروز خیانت شده است؛ البته بسیاری از خیانت ها تنها به دلیل هوس های زودگذر رخ می دهد.
 

برای فراموش کردن خیانت همسر به خودتان زمان بدهید 

شما برای فراموش کردن خیانت همسرتان به زمان احتیاج دارید. فکر نکنید ظرف چند روز همان صمیمیت اولیه و سلامت فکرتان را به دست می اورید. شما و هم ارتباط تان به زمان برای ترمیم شدن نیاز دارید.
 

برای حل مشکلتان به روان شناس مراجعه کنید

در برخی از موارد مواجه شدن با خیانت همسر آنقدر سنگین است که قدرت فکرکردن را از شما می گیرد و به سادگی نمی توانید با آن کنار بیایید. درچنین مواقعی از یک روان شناس کمک بگیرید تا راه درست را به شما نشان دهد.

سبد خرید