ملاک خانم ها برای ازدواج

 

چه معیارهایی برای انتخاب همسر باید در نظر بگیریم و خانم ها چه گزینه هایی در این زمینه در نظر می گیرند ؟ مرد ایده آل برای آنان چه خصوصیاتی دارد و چه قابلیت هایی بیشتر مد نظر بانوان است؟

 

زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه

 

 

انتخاب همسر، ازدواج، معیار همسر، اعتماد به نفس، خانواده، مرد پولدار، خانواده ایرانی، عشاق موفق


برخلاف تصور خیلی از افراد، زنان در انتخاب همسر به عقل رجوع کرده و به دنبال یک تکیه‌گاه هستند و مردانی که دارای صفات خاصی هستند، در بین خانم‌ها از جذابیت بیشتری دارند. در ادامه با بیان معیار ازدواج خانم ها با ما همراه باشید.
معمولا تفاوت قابل توجهی بین آن‌چه خانم‌ها از مرد مورد نظرشان انتظار دارند و خصوصیات واقعی آن شخص وجود دارد. به عبارت دیگر خصوصیات واقعی آن شخص وجود دارد. به عبارت دیگر خصوصیات واقعی فرد مورد نظر و اسطوره‌ای که طرف مقابل از شخص مورد نظر برای خود ساخته است با هم متفاوت اند.

** پس خانم‌ها بر اساس چه معیارهایی همسر خود را انتخاب می‌کنند؟

 مشاور خانواده گفت: اغلب آقایان فکر می‌کنند خانم‌ها یک مرد پولدار موفق با ماشین لوکس و آپارتمان مجلل می‌خواهند؛ اما در واقعیت این‌گونه نیست، چرا که اغلب خصوصیات خوب آقایان است که خانم‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد نه حساب‌های بانکی آنان.
مردانگی خصوصیات مثبت قطعیت، قدرت در عقاید، اعتماد به نفس، تکیه بر خود، ویژگی‌های اخلاقی خوب، صداقت و راستی است. مردی که مردانگی دارد، شجاعت مقابله با سختی‌ها، درد و خطر را بدون عقب کشیدن دارد.

** همسر ایده‌ال بودن آسان است

ملاک‌های انتخاب همسر یکی از اصلی‌ترین مباحث در مشاوره قبل از ازدواج است. برای داشتن ازدواج موفق فقط عزم و اراده برای ازدواج کافی نیست. باید به بلوغ اقتصادی، فکری، عاطفی، اجتماعی و جسمی رسیده باشید.
اصولا مرد ایده‌ال بیشتر خانم‌ها مردی است که در درجه اول با غیرت باشد و نسبت به خانواده‌اش و حریم خانواده‌اش حریم آن حرمت قائل باشد. زنان، مردانی که خیلی تودار هستند، نمی‌پسندند. مرد ایده‌آل با همسرش حرف می‌زند. مسائل زندگی در ابتدا از طریق ارتباط کلامی، به ویژه بحث در مورد افکار، احساسات و آرزوی ما مطرح با یکدیگر در میان گذاشته می‌شود.

سبد خرید