شش اشتباه مرگبار والدین

شش راه که والدین بدون اینکه هیچ تلاشی کنند فرزندان خود را نابود میکنند!

1- سرتان شلوغ باشد و وقتی برای ایشان نداشته باشید. کودکان مثل گیاهان روز به روز رشد می کنند. آنها به توجه و جهت گیری منظم نیاز دارند.


2- نمونه ی بدی باشید! دومین چیزی که والدین انجام میدهند به کودکان خود این اطمینان را بدهید که نتیجه ی تلخ و ناگواری بدست خواهد آمد! بعضی از مردم می گویند نزاع در مقابل بچه ها عواقب منفی دارد. همه دعوا می کنند، چه در مقابل بچه ها و چه در خصوصی، قطعا مخرب خواهد بود، اما مخرب ترین چیزها دعوا کردن نیست بلکه چگونه نزاع کردن و چگونه حل کردن مشکلات است.

3- دائماً ابراز نارضایتی و ناراحتی کنید! جالب است که والدین حتی نمیدانند که ابراز نارضایتی کردن و نق زدن چه تاثیر مخربی بر روی کودکان دارد!

4- هیچ خط قرمز و اجباری برای کودکان خود نداشته باشید! یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن کودکان بدون اینکه هیچ تلاشی انجام دهید این است که هیچ جبری نداشته باشید و مرزها و حدودی را برایش روشن و معین نکنید! بسیار ساده است... فقط کافی است بچه های خود را دوست داشته باشید و معتقد باشید که تا زمانی که شما خودخواهی یا احساس رد شدن را ایجاد نکنید، درست خواهد شد. لبخند زدن و اعتماد به نفس ذاتی دل های شیرین خود را باور کنید و اعتماد کنید که روزی آنها رشد خواهند کرد و مسئولیت اعمالشان را خواهند گرفت!


5. برای انتخاب دوستانشان آنها را به حال خود بگذارید! بچه ها خردمند نیستند آنها هنوز عواقب انتخاب های غلط را درک نمی کنند. آنها نیاز به راهنمایی و نظارت دارند تا زمانی که حداقل حدود بیست سال سن داشته باشند - گاهی کمی شاید کمی کمتر. در مورد زمانی که بچه ها از کالج فارغ التحصیل می شوند، آنها به اندازه کافی عاقل هستند تا از شر بدی بی تفاوت باشند.


6- در نهایت شما میتوانید فرزندان خود را از بین ببرید با مسئولیتی را به عهده ی ایشان محول نکردن و یا پاسخگوی تصمیمات و اعمال خود نبودن.

سبد خرید